سردخانه صنعتی

09128173578 کارشناس فروش

سردخانه صنعتی چیست؟  

به مکان سربسته ای  که به کمک سرد کردن وکاهش  دما موجب جلوگیری ازخراب شدن مواد خوراکی گوناگون می شود را سردخانه ی صنعتی می گویند.وجود ویژگی هایی ازجمله روش ساخت، انبارداری، نظافت  وتناژبالاترسردخانه صنعتی را ازمابقی سردخانه ها متمایزمی کند، سیستم های سرمایشی صنعتی علاوه بر محصولاتی همچون دارو، میوه، سبزیجات، گوشت، مرغ و لبنیات در نگهداری  لوازم خانگی، صنایع خودروسازی و مراکز پردازش اطلاع نیزمورد استفاده قرار می گیرد.

انواع سردخانه صنعتی

 1. سردخانه صنعتی زیر صفر

 2. سردخانه صنعتی بالای صفر

 3. سردخانه صنعتی دومداره

 4. سردخانه متحرک و کانکسی

 5. سردخانه اتاقی

سردخانه ی صنعتی زیرصفر

سردخانه ی صنعتی زیرصفر محل بسیارمناسبی برای نگهداری انواع محصولات پروتئینی مانند ماهی، میگو، مرغ  و تمامی ماکیان  و گوشت قرمزمی باشد. لازم به ذکراست که قبل ازاستفاده ازسردخانه صنعتی زیرصفرباید دمای محصول مورد نظر توسط تونل انجماد یا IQF تا18- درجه سانتیگراد کاهش یابد و بعد جهت نگهداری به سردخانه منتقل شود.سردخانه های صنعتی زیرصفر معمولاً در نزدیکی صیدگاه ها، کشتارگاه های دام و طیور احداث می گردند.دمای نگهداری محصولات منجمد درسردخانه های صنعتی زیرصفر12-تا23- سانتی گراد می باشد.

سردخانه بالای صفر

سردخانه صنعتی بالای صفر برای نگهداری انواع محصولات از جمله میوه و سبزیجات، دارو و گل و گیاه مورد استفاده قرار می گیرد که دمای این سردخانه از ۱+ الی۴+ می باشد که این سردخانه به نام سردخانه کوتاه مدت یا بلند مدت کاربردی می باشد، در سردخانه بالای صفر درجه برای نگهداری محصولات در دمای بالاتراز نقطه ی انجماد به طور کوتاه مدت استفاده می شود و می توان گفت مدت زمان نگهداری از این محصولات به طور طبیعی 15 روز می باشد، سردخانه بالای صفر بلند مدت در انبار های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد این سردخانه در دو نوع ثابت و متحرک تولید می شود. این نکته را در نظر بگیریدکه مدت زمان نگهداری در این سردخانه، بستگی به نوع محصول و درجه ی نگهداری آن است و  وارد کردن محصولات باید به صورت تدریجی و خارج کردن سریع همراه باشد. قیمت سردخانه بالای صفر بر اساس ابعاد در خواستی شما تعیین می شود.

سردخانه ی صنعتی دومداره

به طورکلی سردخانه دومداره به انبارهایی گفته می شود که توانایی نگهداری وذخیره مواد غذایی رادردمای پایین دارند.درسردخانه  صنعتی دومداره بسته به نیازمصرف کننده می توان عملکرد سردخانه رامجدد تنظیم کردوبه سردخانه زیرصفریا بالای صفرتغییرداد به گونه ای که در بعضی ازمواردممکن است که به هردوسردخانه ی صنعتی زیرصفروبالای صفر نیازداشته باشید دراین درمواقع سردخانه ی صنعتی دومداره بهترین مورد برای خرید شماست.نکته ای که  هنگام استفاده ازسردخانه های دومداره بسیارمهم وقابل ذکراست این است که  قبل ازهربارتنظیم مجدد سردخانه لازم است که به صورت کامل دیواره ها تمیزوضدعفونی شوند به این دلیل که درصورت باقی ماندن مقادیربرروی دیواره هااگر بعدازچندین باراستفاده  تمیزنشوند درگذرزمان دچارپوسیدگی وبوی نامطبوع داخل محفظه می شود.

سردخانه متحرک وکانکسی

همانطورکه ازنامش پیداست این نوع سردخانه قابل حمل وجابه جایی است یکی ازمهم ترین دلایل پرفروش بودن این سردخانه  حمل و جابجایی راحت آن می باشد.جنس این نوع سردخانه ها کانکس یاسازه های فلزی هستند.

سردخانه اتاقی

بیشترین استفاده ازاین نوع سردخانه دررستوران ها،مراکزخرید یا هتل ها است.قیمت سردخانه اتاقی باتوجه به ابعادواندازه  و سفارش مشتری قابل تغیرمی باشد.

انواع سردخانه

قیمت سردخانه صنعتی

 • موارد زیادی درقیمت یک سردخانه موثراست که تعدادی ازآنها عبارتنداز:
 • ابعاد سردخانه رابطه مستقیم باقیمت آن دارد(قاعدتا هرچه ابعاد بزرگ ترباشد قیمت آن بیشترمی شود)
 • دمای سردخانه (همانطور که توضیح داده شد در دو نوع بالای صفر و زیر صفر قابل تولید است)
 • نوع برق مصرفی (که شامل سه فاز یا تک فاز است  که ساخت سردخانه با برق تکفاز گران ترمی باشد)
 •  موتور سردخانه یا همان کمپرسور سردخانه (موتور سردخانه dwm کوپلند یا موتور سردخانه‌ای بیتزر)
 • ساندویچ پانل (نبوغ سرمایش یا ماموت)
 • سایز 
 • شیرآلات و تجهیزات کنترلی
مشخصات فنی سردخانه بیمارستانی
ولتاژ 1400W / 1.2A
منبع تغذیه 220 ولت / 50 هرتز (110 ولت / 60 هرتز)
متریال یخچال و فریزر ضد زنگ 304 
کمپرسور کمپرسور Danfoss (اختیاری). هر اتاق با یک سیستم کمپرسور جداگانه
کنترل کننده دما هر اتاق با کنترل کننده دما جداگانه
درجه حرارت

استاندارد: 0 تا -10 ℃ (± 0.1 ℃)

قابل تنظیم: + 5 ℃ تا -15 

در، درب درب ایمنی با کلید. قاب درب با طراحی یک تکه منحصر به فرد تمیز کردن آن آسان است. تسمه مهر و موم درب قابل تعویض است.
فناوری فوم یک فناوری کف پلی اورتان. این ماده کف سبز / محیطی است. دستگاه کف یکبار مصرف به طور کلی.
این دستگاه را با سیستم عایق بندی کافی پشتیبانی می کند.
مبرد حفاظت از محیط زیست R404A
7 هشدار خطای سیستم دزدگیر دمای بالا ، دزدگیر دمای پایین ، دزدگیر خرابی سنسورها ، دزدگیر باز شدن درب ، دزدگیر خرابی برق ، دزدگیر باتری کم پشتیبان ، دزدگیر ولتاژ پایین
3 راه هشدار زنگ هشدار ، زنگ چشمک زن ، زنگ هشدار سیگنال از راه دور
گارانتی دارد

اجزای سردخانه

کمپرسور

یکی ازمهم ترین بخش های سردخانه کمپرسوراست.وظیفه ی اصلی آن فشرده سازی گازهای مورداستفاده می باشد که درحین عمل فشرده سازی دمای گازنیزافزایش می یابد.

کندانسور

وظیغه اصلی کندانسور سردخانه، مبدل حرارتی است که با خنک کردن مبرد توسط آب یا هوا باعث تغییر فاز مبرد از حالت گاز به مایع می شود تا سیکل تبرید تراکمی ادامه یابد و این دستگاه درساختارکندانسور بین کمپرسوروشیرانساط چیلرقرارگرفته است.

اواپراتور

اوپراتورهمان دمنده است که وظیفه خنک کردن درون اتاقک های سردخانه رابرعهده دارد.به طورکلی اواپراتورها دمای گاز سرد به دست آمده  از کندانسور و شیر انبساط  را در محیط  بسته  شبکه‌ای مانندشان، وارد یک اتاقک کرده و پس این سرما را توسط دمنده‌ها درون اتاقک پخش می‌کنند.

سردخانه صنعتی نحوه نگهداری انواع سردخانه جسد در کابین های مختلف
سردخانه صنعتی سردخانه میوه و سبزیجات
سردخانه صنعتی فروش ویژه سردخانه بستنی ثابت و سردخانه بستنی متحرک+ گارانتی و خدمات پس از فروش
سردخانه صنعتی سردخانه گوشت و پروتئین
سردخانه صنعتی سردخانه زیر صفر و بالای صفر
سردخانه صنعتی سردخانه لبنیات_دی مارکت
سردخانه صنعتی سردخانه ثابت و متحرک
 • 1
تماس بگیرید