X

سردخانه صنعتی

09128173578 کارشناس فروش

سردخانه صنعتی چیست؟

سردخانه صنعتی برای نگهداری محصولات غذایی و دارویی در دماهای پایین استفاده می‌شود. این سردخانه‌ها معمولاً دارای سیستم‌های خنک‌کننده هوا هستند تا دما را در محدوده مورد نیاز نگه دارند. سردخانه‌های صنعتی معمولاً برای نگهداری محصولاتی مانند گوشت، ماهی، میوه، سبزیجات، لبنیات و محصولات دارویی استفاده می‌شوند. آنها به عنوان یک سیستم مهم در زنجیره تأمین مواد غذایی و دارویی نقش دارند. سردخانه‌های صنعتی معمولاً دارای قابلیت‌هایی مانند کنترل دما، رطوبت، هوا، نور و گازهای خنک کننده هستند. آنها همچنین دارای سیستم‌های ایمنی مانند آتش‌نشانی و اعلام و اطفاء حریق هستند تا از احتمال وقوع حوادث جلوگیری کنند.

انواع سردخانه 

 1. سردخانه صنعتی زیر صفر

 2. سردخانه صنعتی بالای صفر

 3. سردخانه صنعتی دو مداره

 4. سردخانه متحرک و کانکسی

 5. سردخانه اتاقی

سردخانه ی صنعتی زیر صفر

سردخانه ی صنعتی زیر صفر محل بسیار مناسبی برای نگهداری انواع محصولات پروتئینی مانند ماهی، میگو، مرغ  و ... می باشد. لازم به  ذکر است که قبل از استفاده از سردخانه صنعتی زیر صفر باید دمای محصول مورد نظر توسط تونل انجماد یا IQF تا 18- درجه سانتیگراد کاهش یابد و بعد محصول جهت نگهداری به سردخانه منتقل شود. سردخانه های صنعتی زیرصفر  معمولاً در نزدیکی صیدگاه ها، کشتارگاه ها احداث می گردند. دمای نگهداری محصولات منجمد در سردخانه های صنعتی زیر صفر 12-تا 23- سانتی گراد می باشد.

سردخانه بالای صفر

سردخانه صنعتی بالای صفر برای نگهداری انواع محصولات از جمله میوه و سبزیجات، دارو و گل و گیاه مورد استفاده قرار می گیرد که دمای این سردخانه از ۱+ الی۴+ می باشد که این سردخانه به نام سردخانه کوتاه مدت یا بلند مدت کاربردی می باشد، در سردخانه بالای صفر درجه برای نگهداری محصولات در دمای بالاتر از نقطه ی انجماد به طور کوتاه مدت استفاده می شود و می توان گفت مدت زمان نگهداری از این محصولات به طور طبیعی 15 روز می باشد، سردخانه بالای صفر بلند مدت در انبار های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد این سردخانه در دو نوع ثابت و متحرک تولید می شود. این نکته را در نظر بگیرید که مدت زمان نگهداری در این سردخانه، بستگی به نوع محصول و درجه ی نگهداری آن است و  وارد کردن محصولات باید به صورت تدریجی و خارج کردن سریع همراه باشد. قیمت سردخانه بالای صفر بر اساس ابعاد درخواستی شما تعیین می شود.

سردخانه ی صنعتی دو مداره

به طور کلی سردخانه دو مداره به انبارهایی گفته می شود که توانایی نگهداری و ذخیره مواد غذایی رادردمای پایین دارند.در سردخانه  صنعتی دو مداره بسته به نیاز مصرف کننده می توان عملکرد سردخانه را مجددا تنظیم کرده و به سردخانه زیر صفر یا بالای صفر تغییر داد به گونه ای که در بعضی از موارد ممکن است که به هر دو سردخانه ی صنعتی زیرصفروبالای صفر نیاز داشته باشید در این در مواقع سردخانه ی صنعتی دو مداره بهترین مورد برای خرید شماست. نکته ای که  هنگام استفاده از سردخانه های دو مداره بسیار مهم و قابل  ذکر است این است که  قبل از هربار تنظیم مجدد سردخانه لازم است که به صورت کامل دیواره ها تمیز و ضدعفونی شوند به این دلیل که درصورت باقی ماندن مقادیر بر روی دیواره اگر بعد از چندین باراستفاده  تمیز شوند در گذر زمان دچار پوسیدگی و  بوی نامطبوع داخل محفظه می شود.

سردخانه متحرک وکانکسی

همانطور که  از نامش پیداست این نوع سردخانه قابل حمل وجابه جایی است یکی از مهمترین دلایل پرفروش بودن این سردخانه  حمل و جابجایی راحت آن می باشد.جنس این نوع سردخانه ها کانکس یاسازه های فلزی هستند.

سردخانه اتاقی

بیشترین استفاده از این نوع سردخانه در رستوران ها،مراکز خرید یا هتل ها است. قیمت سردخانه اتاقی با توجه به ابعاد و اندازه  و سفارش مشتری قابل تغییر میباشد.

انواع سردخانه

قیمت سردخانه صنعتی

 • موارد زیادی در قیمت یک سردخانه موثر است که تعدادی از آنها عبارتند از:
 • ابعاد سردخانه رابطه مستقیم با قیمت آن دارد(قاعدتا هرچه ابعاد بزرگتر باشد قیمت آن بیشتر می شود)
 • دمای سردخانه (همانطور که توضیح داده شد در دو نوع بالای صفر و زیر صفر قابل تولید است)
 • نوع برق مصرفی (که شامل سه فاز یا تک فاز است که ساخت سردخانه با برق تکفاز گران تر می باشد)
 •  موتور سردخانه یا همان کمپرسور سردخانه (موتور سردخانه dwm کوپلند یا موتور سردخانه‌ای بیتزر)
 • ساندویچ پانل (نبوغ سرمایش یا ماموت)
 • سایز 
 • شیرآلات و تجهیزات کنترلی

اجزای سردخانه

کمپرسور

یکی از مهمترین بخش های سردخانه کمپرسور است. وظیفه ی اصلی آن فشرده سازی گازهای مورد استفاده میباشد که در حین عمل فشرده سازی دمای گاز نیز افزایش می یابد.

کندانسور

وظیفه اصلی کندانسور سردخانه، مبدل حرارتی است که با خنک کردن مبرد توسط آب یا هوا باعث تغییر فاز مبرد از حالت گاز به مایع می شود تا سیکل تبرید تراکمی ادامه یابد و این دستگاه در ساختار کندانسور بین کمپرسور و شیر انبساط چیلر قرار گرفته است.

اواپراتور

اپراتور همان دمنده است که وظیفه خنک کردن درون اتاقک های سردخانه را بر عهده دارد. به  طور کلی اواپراتورها دمای گاز سرد به دست آمده  از کندانسور و شیر انبساط  را در محیط  بسته  شبکه‌ای مانندشان، وارد یک اتاقک کرده و پس این سرما را توسط دمنده‌ها درون اتاقک پخش می‌کنند.

سردخانه صنعتی نحوه نگهداری انواع سردخانه جسد در کابین های مختلف
سردخانه صنعتی فروش ویژه انواع یخچال کامیون (اتاق کامیون) به صورت زیر صفر و بالای صفر
سردخانه صنعتی سردخانه میوه و سبزیجات
سردخانه صنعتی فروش ویژه سردخانه بستنی ثابت و سردخانه بستنی متحرک+ گارانتی و خدمات پس از فروش
سردخانه صنعتی سردخانه گوشت و پروتئین
سردخانه صنعتی سردخانه زیر صفر و بالای صفر
سردخانه صنعتی سردخانه لبنیات_دی مارکت
سردخانه صنعتی سردخانه ثابت و متحرک
 • 1
تماس بگیرید